Festival vědy aneb VědaFest 2020 u vás doma

Thursday 3 September 2020 Whole day

to

Monday 30 November 2020 Whole day

Letošní osmý ročník Festivalu vědy se v 72 videoexpozicích tematicky zaměří na „Inovace pro budoucnost“ a proběhne online.

Za podpory Městské části Praha 6, vzniká vždy první zářijový týden v pražských Dejvicích největší vědecká laboratoř pod širým nebem. Každoročně se přípravy programu účastní řada vysokých škol, akademických pracovišť, volnočasových institucí a firem.

Letošní ročník bude jedinečný v tom, že proběhne online a místo jednoho dne bude trvat několik týdnů. Virtuální návštěvníci se 3. září, kdy Festival vědy startuje, přenesou na „Kulaťák“, projdou si postupně expozice a když zodpoví otázky, které pro ně pořadatelé Festivalu vědy připravili, mohou se zúčastnit soutěže o zajímavé ceny a vyhrát třeba 3D tiskárnu nebo model lidského těla. Losovat se bude ve dvou vlnách, poprvé v září a pak ještě jednou. Návštěvníci se ve videoexpozicích dovědí jak se testuje koronavirus a jak konstrukce budov, jak pracovat s ekonomickými daty, co má společného člověk a zvíře, co je mikrobiom, jak se chovají rostliny při změnách klimatu, ale třeba i to, jak malovat světlem nebo že klíšťata mohou být užitečná … a mnoho dalšího.

Program Festivalu vědy najdete na  www.festival-vedy.cz.

Filozofická fakulta prezentuje na Festivalu vědy Příběh artefaktu, který přiblížuje práci archeologů.


Festival vědy je původním společným projektem Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy, Vysoké školy chemicko-technologické v Praze a Českého vysokého učení technického v Praze. Patronem Festivalu vědy je od prvního ročníku profesor Václav Pačes. Záštitu nad akcí převzal primátor hl. m. Prahy, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR. Hlavním partnerem je Mikrobiologický ústav AV ČR a hlavním mediálním partnerem Česká televize.

Add event to calendar
iCal