Kristýna Jirovská

studentka 2. ročníku ETSN

Informační centrum Šumava - Bavorský les (ČR) a Telecenter Regen, GmbH, Regen (SRN)


Má praxe měla dvě části. První část své odborné praxe jsem strávila v Českých Budějovicích v Informačním centru Bavorský les - Šumava (6. 2. 2012 - 6. 3. 2012), které slouží k propagaci turistického regionu Bavorský les - Šumava ve spolupráci s mnoha partnery z Bavorska a Čech. Kromě tohoto IC v ČB je ještě jedno v Plzni, a to od roku 2008. Druhou část své praxe jsem strávila již přímo v hlavní centrále - ve společnosti Telecenter Regen, GmbH ve Svobodném státě Bavorsko (18. 6. 2012 - 17. 7. 2012).  

V německém městečku Regen jsem strávila část své odborné praxe, kterou musí studenti našeho oboru Evropská teritoriální studia - ČR a německy mluvící země absolvovat v průběhu svého studia. Jedná se v podstatě o povinný předmět, pro jehož splnění je předepsané absolvování příslušné odborné stáže.

Tip na absolvování této praxe mi dala moje příbuzná, jejíž kamarádka tehdy pracovala v IC Bavorský les - Šumava.   Ubytování jsem měla zařízené na internátu (Bayerwald Akademie) se studenty ve věkovém rozmezí 16 - 25. Internát byl vzdálený zhruba 3 km od centra, kde se nacházelo mé pracoviště. Byla jsem nadšená z toho, že mám možnost být v kontaktu se studenty, a tak samozřejmě i v místě ubytování s němčinou. Bohužel zde nebylo příznivé dopravní spojení autobusem, a tak jsem jezdila na kole nebo s ostatními autem. Ubytování i stravu jsem měla hrazenou zaměstnavatelem, a tak jsem ušetřila mnoho peněz.


S Christinou a Melanie v řecké restauraci :-)

Začátky byly poněkud hektické, jak to bývá zvykem, ale všichni byli velmi přátelští a trpěliví. Bavorština je totiž velmi vzdálená tzv. "Hochdeutsch". Někdy tedy bylo velmi těžké vyrozumět, o co se jedná.

 


S mou nejhodnější paní šéfovou.


Co se týká pracovní náplně v Telecenter Regen, GmbH mohu říct, že byla opravdu různorodá - od překládání různých textů za účelem publikace na portál, přes účast na různých schůzkách a jednáních s německými klienty, po výpomoc při propagaci např. zábavního centra Bayern Park.


               

Výpomoc v dětském koutku při příležitosti "Tag nach Sebastian Kneipp",  který se konal na půdě  Bayerwald Akademie                    

 

 Promo akce Bayern Park v Klatovech

                                                                                 

Po dobu jednoho měsíce mě měla na starost paní Simona Fink, Češka žijící již 20 let v Německu. 


Jeden z příjemně strávených večerů u mé "náhradní" rodinky :-)

Chtěla bych touto formou poděkovat paní Fink, za to, jak moc na mě byla hodná. Dá se říct, že mě skoro adoptovala :-). O víkendech mě brala k sobě, abych na internátu nebyla sama, když všichni studenti odjížděli domů. Celá její rodina se ke mně chovala velmi přátelsky a cítila jsem se u nich jako doma.