Exkurze do Senátu PČR

V rámci předmětu Veřejná správa a regionální rozvoj a Vybrané kapitoly evropské integrace vyučované PhDr. M. K. Pirovou, Ph.D. zavítali 17. 5. 2013 studenti Ústavu česko-německých areálových studií a germanistiky FF JU v ČB na odbornou exkurzi do Senátu PČR.

 

        

 

Po zhlédnutí historických prostor, které jsou určeny pro práci senátorů, se v jednacím sále sešli k zhruba hodinové besedě se senátorem Ing. Jaromírem Štětinou. Senátor Štětina s nimi živě diskutoval o úloze Senátu PČR v ústavně právním systému ČR, o pozici a roli demokratických stran v českém stranickém systému. Nebránil se ani otázkám o volbě české hlavy státu.

Studenty zajímaly pracovní zkušenosti pana Senátora z dob, kdy působil jako novinář (např. v Rusku) či jeho názor na tzv. Bohumínské usnesení ČSSD.

Pan Senátor vyzval studenty k aktivní účasti při volbách všech úrovní v ČR, zejména k blížícím se volbám do Evropského parlamentu.

 

 

Pro studenty byla návštěva Senátu PČR a diskuze se senátorem Štětinou přínosem a ústav bude v pořádání podobných akcí pro své studenty pokračovat. Jedná se o propojování teoretické výuky a praxe, což je pro obor Evropská teritoriální studia - ČR a německy mluvící země prioritou.