Studenti UAG opět na scéně Jihočeského divadla

Studenti Ústavu česko-německých areálových studií a germanistiky FF JU se po roce znovu vrátili na divadelní scénu, tentokrát s představením Mistr, které je moderní adaptací hry německého spisovatele J. M. R. Lenze Der Hofmeister.

Přepracování původní verze hry z roku 1774 a režie se ujal sám zakladatel divadelního spolku Jan Václav König, M. A., který hru přenesl do modernějšího prostředí 60. let 20. století.

Představení vypráví příběh čerstvého absolventa Läuffera, který z univerzity přichází mezi newyorskou smetánku, kde má v jedné z rodin působit jako domácí učitel. Zde narazí na úplně jiný svět a také na Gustchen, které se stýská po příteli, který odjel studovat na Harvard. Jakmile si Läuffer začne s dívkou milostný románek, situace se rychle vyostří.

Se svou druhou inscenací se studenti Česko-německých areálových studií představili v premiéře 17. dubna 2018 na prknech studiové scény Jihočeského divadla Na Půdě. O den později divadelní skupina uvedla dvě dopolední představení pro studenty středních škol z celého Jihočeského kraje a také druhé večerní představení pro veřejnost, tentokrát ve spolupráci s Divadlem Poezie z českobudějovického gymnázia Česká.

Spolek Budweiser Studententheater, který se tento rok rozrostl i o hudebníky, nechyběl ani na letošním ročníku mezinárodního festivalu studentských divadel v německém jazyce Drehbühne, který se konal od 18. do 21. dubna 2018 v brněnském divadle Barka. Se svými inscenacemi se na festivalu představilo celkem devět skupin z České republiky, Rakouska, Německa i Chorvatska. Představení studentů Česko-německých areálových studií, které v sobotu večer uzavíralo celý čtyřdenní program, patřilo mezi nejlepší z celého festivalu a sklidilo nadšené ovace.